Описано 5 прости факта за отглеждането на грозде

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Една от важните задачи на почвообработката е унищожаване на плевелната растителност. Плевелите се явяват сериозен конкурент на лозовото растение по отношение на влагата, хранителните вещества, светлината и топлината.

Приложение казва на винарите кога да напояват, режат и берат лозята

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

Двата начина за присаждане на зелено са обикновена копулация и на разцеп.

Неделчев (агротехника и ампелография), К. Д. Стоев (физиология на лозата), М. Кондарев (селекция и агротехника).

Клиновете на калемите се оформят по познатия начин, като се стремим те да съвпаднат с разцепите на основата.

При удължаване, издигане и повреда на рамо или кордон, се извършва скъсяване, снижаване и подмяна чрез подходящо развит и разположен летораст, вкл.

Профилираните поцинковани лозарски колове, както и предварително напрегнатите от бетон, се смятат за едни от най-дълготрайните. Цената им е значително по-висока от тази на дървените, но по-дългият период на използване ги прави по-изгоден вариант в дългосрочен план.

Дори и най-пренебрегваният храст с благодарност отговаря на грижите, положени за него в това отношение.

За чепове се оставят зрели леторасти, развитити от долните очи на миналогодишните чепове или от лакомци. Желателно е мястото на плодната пръчка да се сменя – последователно от едната и от другата страна на лозата (ако е единичен Гюйо).

Затова е добре да познаваме и свойствата и характеристиките на отделните видове подложки, и на почвения състав.

За добро разрохкване могат да се използват култиватори лозя за слято култивиране с двустранни стреловидни или с плоскорезни лемежи.

тогава го наричаме присаждане на място. А когато облагородяваме резник, който все още не е пуснал корени, то тогава операцията се нарича присаждане на маса.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Описано 5 прости факта за отглеждането на грозде”

Leave a Reply

Gravatar